Konya’dan Ankara’ya Savunma Çıkarması

Konya Sanayi Odası (KSO), 50 kişilik sanayici heyetiyle Türkiye’nin savunma sanayi devleri

19.11.2017 12:42, 1 yıl önce eklendi.
Konya’dan Ankara’ya Savunma Çıkarması

Aselsan ve FNSS ile Savunma Sanayi Müsteşarlığını ziyaret etti. Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü’nün ev sahipliğinde yapılan ziyaretlere AK Parti Konya Milletvekilleri Uğur Kaleli, Ziya Altunyaldız ve Hüsnüye Erdoğan da katıldı.

Konya Sanayi Odası tarafından kurulan Savunma Sanayi ve Havacılık Kümesi üyelerinin katıldığı ziyaretlerde konuşan KSO Başkanı Memiş Kütükcü, “Konya artık kabuğunu kırdı. Her sektörde iddiamız var. Özellikle savunma sanayinde Ankara’dan sonra bu hinterlantta Türkiye’nin en güçlü üretim kabiliyetine sahip şehriyiz. Dolayısıyla savunma sanayinden daha fazla pay almak istiyoruz. Ayrıca savunma sanayiyle çalışarak, ülkemizin milli projelerine destek vermeyi bir vatan borcu olarak görüyoruz” dedi.

Aselsan Konya ile çalışmak istiyor

Konyalı sanayici heyetin Ankara çıkarmasındaki ilk durağı Türkiye’nin en büyük savunma sanayi şirketi Aselsan oldu. Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç, Aselsan Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç ve Tedarik Zinciri Yönetim Müdürü Murat Aslan ile görüşen Konyalı sanayiciler, yapılabilecek iş birlikleri hakkında bilgi aldı. Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Hezarfen Oruç, Aselsan’ın yıldan yıla iş hacminin büyüdüğünü, bu büyümeyi destekleyen güçlü ve yerli bir tedarik zincirinin olması gerektiğini, bu anlamda yan sanayi firmalarıyla çalışmaya önem verdiklerini ifade etti.

Aselsan Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç, Aselsan’ın her 10 siparişten 9’unu KOBİ’lere verdiğini, Konyalı KOBİ’lerle de daha fazla çalışmak istediklerini söyledi. Aselsan’ın yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Kılıç, Aselsan’ın Konya ile çalışma oranlarında bir yükseliş olduğunu, ancak bunun daha yukarıya taşınması gerektiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler: SavunmaSanayiAnkaraAselsan

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa