Kabalak’ın, Sağlık Hizmetlerinde İletişim adlı kitabı yayında

Özel Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Osman Kabalak,

19.10.2017 10:12, 4 yıl önce eklendi.
Kabalak’ın, Sağlık Hizmetlerinde İletişim adlı kitabı yayında

, sağlık hizmetlerinde iletişim üzerine ilk kitabı olan Sağlık Hizmetlerinde İletişim kitabı yayınlandı.

Sağlık Hizmetlerinde İletişimi konusundaki ilk kitabı hakkında bilgi veren Özel Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Osman Kabalak, “İnsanlar iletişim ile birbirlerine duygularını, bilgilerini aktarabilmiş, biriktirebilmiş ve insanlığın gelişmesi ivmelenerek artmıştır. Bilim üretmiş, şiir yazmış, şarkılar söylemiş İnsanlık iletişim ile karşılıklı bir varoluşsal ilişki içinde bulunmuştur. İletişim tek boyutlu bir olgu değildir. Birçok düzey ve boyutta gözlemlenebilir. Bu karmaşık ve çok boyutlu yapıyı belirli bir düzen içerisinde ele aldığımız bu kitabımda, öncelikle iletişimin temel tanımlarını ve önemini konu aldım.  Toplumda her meslek saygın ve kutsaldır. Yalnız bir meslek var ki diğer mesleklerden farklı ve özel bir yeri olan Sağlık Mesleğidir. İşte özel olan bu mesleği anlamlaştıran ve değer katanda bu hizmeti sunarken iletişim ağırlıklı olmasından kaynaklanıyor” dedi. 

Öğrencilerimizle İyi İletişim Kurup Onlara Rol Model Olmalıyız

Osman Kabalak, eğitimcilerin öğrencileriyle iyi bir iletişim içerisinde olması gerektiğinin önemine dikkat çekerek, “Bu kitabımda yıllardan beri kamu ve özel okullardaki idari işlerde edindiğim tecrübeden ve bu alandaki diğer kaynaklardan da geniş şekilde yararlandım. Kanaatime göre Lise çağındaki öğrencilerin en büyük Problemlerinden başta geleninin ise, kendi aralarındaki iletişim problemidir. Bu problemin Sağlık Hizmetlerinin sunumunda Hasta ve Sağlık Personeli ilişkisini olumsuz yönde etkilemektedir. Eğitimciler olarak bizler bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için öğrencilerimizle iyi iletişim kurup, onlara rol model olmalıyız. Bütün bu iletişim kavram ve unsurlarını kullanırken, unutulmaması gereken en önemli iki kuralda Hukuk ve İnsan Haklarıdır. İletişimin bu iki kavramın uygulanmasında önemi çok fazladır. Bu kitabın hazırlanmasında bana destek veren eşim Ayşe Kabalak’a kızım ve oğluma,  teşekkür ederim.  Tüm okuyuculara, meslektaşlarıma sağlık, mutluluk ve başarı dilerim” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat