AKSED, Aliya İzzetbegoviç’i Andı.

Aliya İzzetbegoviç Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, Bosna Hersek

18.10.2017 11:53, 12 ay önce eklendi.
AKSED, Aliya İzzetbegoviç’i Andı.

Eski Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç’in vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Günay mesajında, Aliya İzzetbogoviçi’n soyadına yakışır bir şekilde, izzetle ve şerefle yaşayıp mücadele ettiğine yer verdi.

Aliya İzzetbegoviç Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, Bosna Hersek Eski Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç’in vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Günay mesajında, Aliya İzzetbegoviç’i rahmetle ve minnetle yad ederek, “O, zilletle yaşamayı, zalimlere ram olmayı kabul etmedi. soyadına yakışır bir şekilde izzetle ve şerefle yaşadı, mücadele etti.” dedi.

Aliya İzzetbegoviç’in bundan 14 yıl önce tarihler 19 Ekim 2003’ü gösterirken bizlere büyük idealler için yol gösterici fikirler bırakarak aramızdan ayrıldığını belirten Günay, Aliya’nın hayatı, düşünceleri, mücadelesi ve gelecek nesillere onu tanıtmak için Konya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 24 Ekim tarihinde “Aliya İzzetbegoviç” konulu panel düzenleneceğinisöyledi. 20. yüzyılın sonunda çetin şartlar altında insanlık mücadelesini cesur bir şekilde yürütmüş bir liderin görüşlerini gelecek nesillere aktarmak için dernek olarak kitap kampanyası da başlattıklarını belirten Günay, Aliya İzzetbegoviç’in kendi yazdığı eserlerini ücretsiz olarak dağıttıklarını söyledi. Günay, Aliya İzzetbegoviç’i vefatının 14.sene-i devriye rahmetle andıklarını ifade ederek, Aliya İzzetbegoviç’in örnek kişiliğiyle önder şahsiyetlerden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler: Aksedkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa