Eğitim-iş, 12. yaşına ulaşmasının mutluluğunu yaşıyor

Eğitim-İş’in 12. yıla ulaşmasının onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı

18.10.2017 11:51, 12 ay önce eklendi.
 Eğitim-iş, 12. yaşına ulaşmasının mutluluğunu yaşıyor

Özgür Genç, Eğitim-İş’in Cumhuriyetimizin bağımsızlığını ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için mücadele etmek üzere 17 Ekim 2005 tarihinde kurulduğunu söyledi.

Eğitim- İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç,  Eğitim İş’in kuruluşunun 12. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, Eğitim-İş’in sınıf mücadelesinin ve eğitim emekçilerinin yegâne örgütlü gücü olduğunu belirterek; “Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak ve mücadele etmek üzere 17 Ekim 2005 tarihinde Eğitim-İş kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne Eğitim-İş, ulusun ve ülkenin sorunlarına yabancı kalmamış, en önemli ‘özlük hakkının’ bağımsız bir ülkede demokrasi içinde yaşamak olduğu bilinciyle hareket etmiştir. Bu dönem, laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitimin askıya alınmaya, Cumhuriyet eğitim sisteminin ve oluşturduğu kültürün tasfiye edilmeye çalışıldığı, Atatürk devrim ve ilkelerinin yok edilmek istendiği bir süreçte geçmektedir. Tüm bu olumsuzluklara karşın örgütümüz emek, demokrasi, özgürlük ve ülkeye sahip çıkma mücadelesinin hep içinde, hep önünde olmuştur. Eğitim-İş, diğer sendikaların nitelik ve sayısal bakımdan güç kaybettiği dönemde, örgütlü gücünü ve şube sayısını artırmış, bütün sürece yerinde ve zamanında tavır geliştirmiş, en güç koşullarda bile umut olmuştur. Eğitim-İş’in böyle bir süreçte mücadele alanı içinde olması, emeğimiz, ülkemiz ve ulusumuz açısından çok büyük bir anlam ve önem taşımaktadır” dedi.

Bilimsel, ulusal ve Parasız Eğitimi Savunmaya devam Edeceğiz

Eğitim-İş’in bilimsel, ulusal ve parasız eğitimi savunmaya devam edeceğine dikkat çeken Özgür Genç, “Yüz yıllık emek ve aydınlanma mücadelesinin ‘tek’ mirasçısı olduğumuzun bilincindeyiz. Mücadele ruhumuz, her dönemde halkımızın üzerine güneş gibi doğmuştur. Eğitim-İş, Büyük Önderi’nin ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacaktır. Eğitim-İş var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır. Kurulduğu günden bu yana Eğitim-İş; laik, çağdaş, bilimsel, ulusal, parasız, demokratik ve karma eğitimi savunmaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.  

 

 

Anahtar Kelimeler: KonyaEğitim12yıl

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa