SGK Dayanışma Günleri Eskişehir’de

Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, “ Türk ve Alman vatandaşlarını

09.10.2017 16:18, 1 yıl önce eklendi.
SGK  Dayanışma Günleri Eskişehir’de

sosyal güvenlik hakları konusunda bilgilendirmeye yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Emeklilik Sigortası Kurumları arasında 17–19 Ekim 2017 tarihleri arasında SGK Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Türkiye – Almanya Danışma Günleri düzenlenecektir.

SGK Konya İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 01.11.1965 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesine göre, Almanya’da çalışan vatandaşlarımız ile bu kişilerin aile bireyleri sosyal güvenlik haklarını Türkiye’de de kullanma hakkına sahiptirler. Danışma Günlerinden Eskişehir, Afyon, Bilecik, Konya ve Kütahya illerinde ikamet eden Türk ve Alman vatandaşları ile bu kişilerin aile bireyleri yararlanabileceklerdir.

Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına (yaşlılık, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar) ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılması şeklinde gerçekleştirilecektir. Danışma hizmeti ücretsiz olarak Türkçe ve Almanca olarak verilecektir.

Danışma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 0312 432 12 26/29 numaralı telefonlardan randevu almaları ve danışma gününe mutlaka kimliği, Türk sigorta sicil numarası, varsa tahsis numarası, Almanya’da bulunduğu esnadaki ikamet ve çalışma yerlerine ait belgelerle gelmeleri gerekmektedir.

Türkiye - Almanya Danışma Günleri’ne ait bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Danışma Günlerinin yapılacağı yer: Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Arifiye Mah. Alaaddin Cad. No: 8 Odun pazarı / Eskişehir adresinde 17.10.2017 Salı 10.30 – 17: 00, 18.10.2017 Çarşamba 09.30 – 17: 00, 19.10.2017 Perşembe 09.30 – 17: 00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Anahtar Kelimeler: SGKEskişehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa