İranlı Girişimci Van’da Helikopter Üretimi Yapacak

Van İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, İran’dan Van’a beyin ve sermaye göçü olduğunu söyledi.

02.10.2017 11:50, 4 yıl önce eklendi.
İranlı Girişimci Van’da Helikopter Üretimi Yapacak

Van İŞGEM'de Ocak 2016'da başlatılan 9 milyon euro’luk "Van İŞGEM Büyüyor” projesi ile İran’dan yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilere birtakım imkanlar sunuldu. Proje dahilinde İŞGEM’de iş kuran İranlı Şahram Ghafari, 35 buluşundan biri olan Brantly Helikopter’i Van’da üretmek istiyor.

İŞGEM’de sunulan imkanların İranlı girişimcilere çok cazip geldiğini belirten İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, İranlı girişimcilerin eliyle de bundan sonra Türkiye’de ihtiyaç duyulan katma değeri yüksek ürünlerin üretileceğini söyledi. Van İŞGEM’de 2005 yılından bu yana uyguladıkları projelerle yeni iş fikirlerine ve girişimcilere fırsat sunduklarını ifade eden Gedik, “Şimdiye kadar hep yereldeki girişimcilerimize bu fırsatı sunduk. Fakat son zamanlarda Van’da ciddi bir İran turizm gelişmesi yaşandı. Biz bunu sanayinin gelişmesine de dönüştürdük. Yıllardır Van’dan batıya sürekli sermaye ve beyin göçü vermiştik. Şimdi İran’dan, Van’a beyin ve sermaye göçü almaya başladık. Bu çok güzel bir gelişme” dedi.

“Şu an 4 İranlı girişimcimiz inovatif iş fikirleriyle bize başvuru yaptı”

İranlı girişimcilere sunulan imkanların cazip geldiğini ve bu imkanlardan yararlanmak isteyen 4 İranlı girişimcinin başvuruda bulunduğuna dikkat çeken Gedik, “İran’dan iyi iş fikri, projesi ve inovatif iş fikirleri olan girişimcilerimize birtakım imkanlar sunduk. Burada sunduğumuz imkanlar ise onlara çok cazip geldi. Şu an 4 İranlı girişimcimiz inovatif iş fikirleriyle bize başvuru yaptı. Gelip Van’da iş yeri kurdular. Biz de onlara İŞGEM’de yer tahsisi yaptık ve bir ay içerisinde üretime başlıyorlar” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: helikoptervaniran

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat