Yanlış Tanı Kanser Etti

Tedavi için hastaneye alınmayan kanser hastası genç kadın 5 saat sedye üzerinde hastane bahçesinde bekletildi.

13.09.2017 12:12, 1 yıl önce eklendi.
Yanlış Tanı Kanser Etti

Konya’da bir hastanede kendisine konulan yanlış tanı ve bu tanıya bağlı tedavi nedeni ile Kanser hastası olan ve boyundan aşşağısı tutmayan 30 yaşındaki genç annenin en büyük hayali ölmeden önce oğlunun sünnetini görmek

2010 yılında ilk yanlış tanı konmuş

30 yaşındaki evli ve 1 çocuk annesi Atiye Pehlivan’ın hayatı 2010 yılında rahatsızlanıp Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi hastanesine gelmesiyle değişmiş.  O dönemde Atiye Pehlivanla ilgilenen hastanenin Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı BaşkanıProf. Dr. Osman Yılmaz yapılan tetkiklerin sonucunda Atiyenin beyninde ANAPLASTİK  ASTROSİTOM GRADE 3 (beyin tümörü) olduğu tanısını koydu. Yapılan 3 yıllık tedavi sonucu iyiliştiğini düşünen talihsiz genç kadın 2014 yılında şiddetli ağrılar nedeni ile ailesi tarafından  tekrar NEÜ Meram Tıp Fakültesi hastanesine getirildi.

Bu kez tümör yok denildi

NEÜ Meram Tıp Fakültesi hastanesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı BaşkanıProf. Dr. Osman Yılmaz yapılan tetkikler sonucu Atiye’de TÜMÖR tespit edilemediği ama HİPOSELÜLER YAĞLI KEMİK İLİĞİ rahatsızlığı bulunduğu tanısını koyarak tedavisine başladı.  Tedavinin her aşamasında Atiyenin sağlığının daha kötüye gittiğini düşünen Süleyman İnler, Kardeşinin alarak Ankara’da başka bir hastanesine götürdü.

Duydukları karşısında şok oldu

Süleyman İnler kardeşini götürdüğü Ankaradaki doktor  Prof Dr. Osman Sav’ın  Atiye’ye buğüne kadar yanlış tanı üzerinen yanlış tedavi yapıldığını söylediğini öne sürdü. Ağabey Süleyman İnler ‘Prof Dr. Osman Sav, yaptığı tetkikler sonucunda Konya’da kardeşime 2010 yılında yanlış tanı konulduğunu ve bu yanlış tanıya bağlı olarak yapılan tedavinin de yanlış olduğunu ifade etti. Evet kardeşim kansermiş bu doğru ama beyninde ANAPLASTİK  ASTROSİTOM GRADE 3 değil  KLASİK MEDULLOBLASTOMAGRADE  IV’miş.  2014 yılında yine Prof. Dr. Osman Yılmaz tarafından kardeşime konulan HİPOSELÜLER YAĞLI KEMİK İLİĞİ tanısınında yanlış olduğunu kardeşimde METASTATİK MEDULLOBLASTOMA rahatsızlığı olduğunu öğrendik. Buna bağlı olarak yapılan tedaviler sonucu kardeşimin kullandığı ilaçlar kanserin tüm vücuduna yayılmasına neden oldu. Kardeşim şuan boynundan aşağısı  felç olarak yaşıyor. Bunun tek sorumlusu kardeşime yanlış tanı koyarak ona yanlış tedavi uygulanmasına neden olan Prof Dr. Osman Yılmazdır’ dedi.

Kardeşimi 5 saat bahçede sedye üzerinde beklettierl

Geçtiğimiz Cuma günü ağrıları artan kardeşi Atiye’yi sabah erken saatlerde tekrar NEÜ Mearm Tıp Fakültesine getirdğini dile getiren Süleyman İnler ‘Çarşamba günü hastaneyi arayarak Cuma günü için randevu aldım. Hastaneye geldiğimizde kardeşimle ilgilenen olmadı. Hatta bir bayan doktor kardeşimin tedavisinin artık bu hastanede yapılmayacağını istediğim yere götürmemi söyledi. Tartıştık. Kardeşimi üzerinde yattığı sedye ile dışarı çıkarmak zorunda kaldım. Kardeşim acılar içinde inleyip kıvranırken 5 saat boyunca hastane bahçesinde çaresiz bekledik. Olayı hastane bahçesinde bulunan insanlar gördü. Bizim fotoğraflarımızı çektiler. Tepki gösterdiler. Bunun üzerine hastaneye tekrar alındık’ diyerek gözyaşı döktü

‘Tek hayalim oğlumu sünnet elbiseleri içinde görmek’

7 Yıldır kanser hastası olan Atiye Pehlinav ise ‘Bana yanlış tanı koyarak yanlış tedavi yapan hayatımı mahveden o doktoru Allah’a havale ediyorum. Ölmekten korkmuyorum. Benim kaderim de böyle yazılmış. Ama acılarım ağrılarım çok fazla. Benim tek hayalim oğluma sünnet düğünü yapmak. Onu o güzel pelerinli elbiseler içide görmek istiyorum. Sokakta davul zurna çalısın oğlumla karşılıklı bir kez oynayım Allah sonra emanetini alsın’ dedi.
Anahtar Kelimeler: TanıKanserKonyaNEÜKANSER

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa