Londra'da "Nothing Hill Karnavalı" Başladı

Londra'da her yıl Afro-Karayip topluluklarının kendi gelenek ve kültürlerini kutlamak üzere düzenlendiği "Nothing Hill Karnavalı" başladı.

29.08.2017 12:07, 2 yıl önce eklendi.
Londra'da Nothing Hill Karnavalı Başladı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Nothing Hill semtinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Nothing Hill Karnavalı" başladı. Afro-Karayip topluluklarının kendi gelenek ve kültürlerini kutlamak üzere düzenlenen festivalde, dünyanın farklı noktalarından gelen binlerce turist yoğun ilgi gösterdi. İlk olarak 1966 yılının Ağustos ayında düzenlenmeye başlayan, 500 kişinin katıldığı festival, her yıl rekor bir sayıyla giderek artıyor. Festivale bu yıl yaklaşık 2 milyon kişinin katılması bekleniyor. Festivalde Grenfell Tower'daki yangında ise hayatını kaybedenler de unutulmadı. Hayatını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ayrıca festival öncesi alınan güvenlik önlemleri kapsamında çok sayıda adrese baskın düzenlenirken, baskınlarda 190 kesici alet, 18 ateşli silah ile uyuşturucu madde ele geçirildi.

Öte yandan, 1966 yılından bu yana her yıl düzenlenen festival, kölelik ve köle ticaretinin yasaklanmasına dair yapılan kutlamadır.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu