Kan Vermek Bir Görevdir

Son yıllarda gençlerin kan konusundaki duyarlılığı arttı.

10.08.2017 11:36, 11 ay önce eklendi.
Kan Vermek Bir Görevdir

Konya Türk Kızılay’ı tarafından görevlendirilen 3 sabit, 3 seyyar olmak üzere 6 ekipte toplam 34 personel görev yapıyor. Konya’nın çeşitli bölgelerinde kan vermek isteyen vatandaşlara hizmet sunuluyor. Zaman zaman İlçe ve köylere de giden ekipler vatandaşların işini kolaylaştırıyor.

Sıklıkla sıcak çatışmaların ve çeşitli olayların yaşandığı ülkemizde kan ihtiyacı oldukça yüksek. Olayların bilincine varan ve ülkemizdeki kan ihtiyacının farkına varan gençlikte üzerine düşen görevi yerine getirmek için kan bağışında bulunuyor.

Mobil kan verme merkezine müracaat eden 21 yaşındaki Nedime Arda Akbal ve kardeşi Aleyna Akbal kanın önemini kavrayan gençlerimizden sadece ikisi.

Nedime Arda Akbal kan vermenin vatandaşlık görevi olduğunu belirterek; “Ülkemizi çekemeyen dış güçlerin yaptıkları eylemler ve normal hastalarımızın ihtiyaçları var.  Bunları karşılaya bilmek için kan vermek sağlıklı her Türk insanının vazifesidir bu gün başkasının başına gelen olay yarın kendi başınıza gele bilir. Bu nedenle zamanında verilen her kan bir hayat kurtara bilir. Şükürler olsun sağlıklıyım ve süresi dolduğu zaman sürekli kan veriyorum. Birilerine faydam dokunuyorsa ne mutlu bana” dedi. 

Anahtar Kelimeler: KanKızılaykonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa