Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli'den Haziran Ayı Reel Kesim Güven Endeksine İlişkin Değerlendirme

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, "Reel Kesim Güven Endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre 3,2 puan artışla 112,4 oldu.

24.06.2017 19:43, 2 yıl önce eklendi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli'den Haziran Ayı Reel Kesim Güven Endeksine İlişkin Değerlendirme

Kapasite kullanım oranı da Haziran'da artarak 79.0 oldu. Ekonomideki mücadeleci ruh, 2017 yılının 3. ve 4. çeyreğinde güzel sürprizler yapacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Haziran ayı Reel Kesim Güven Endeksi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ekonomiden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Reel Kesim Güven Endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre 3,2 puan artışla 112,4 oldu. Kapasite kullanım oranı da Haziran'da artarak 79.0 oldu. Ekonomideki mücadeleci ruh, 2017 yılının 3. ve 4. çeyreğinde güzel sürprizler yapacak. Türkiye'ye yatırım gelmeyecek diye psikolojik operasyon yapanlar yine başarısız oldu. AB ülkelerinin Türkiye'ye uluslararası doğrudan yatırımı bu yılın Ocak-Nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 1,7 milyar dolara yükseldi. 2017 yılı son çeyreğinde Türkiye'ye yapılacak doğrudan yatırım miktar ve niteliği yükselecek. Sektörel bazda bakıldığında savunma sanayi cazibe merkezi olmaya başladık. Üretim tesis altyapılarımız devlet-özel sektör iş birliği ile sanayi 4.0'a hazır hale gelecek" ifadelerini kullandı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu