Ünal Adalet Hepimize Lazımdır Onun İçin Adalet İstiyoruz

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal il binasında partililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında,

16.06.2017 13:58, 1 yıl önce eklendi.
Ünal Adalet Hepimize Lazımdır  Onun İçin Adalet İstiyoruz

tutuklanan milletvekilimiz, gazeteciler ve diğer tutuklular içinde adalet istediklerini söyledi.

 

Basın toplantısında ülkemizde ve Konya’da kardeşçe yaşamak istediklerini kaydeden CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, “İçinde bulunduğu süreçte karanlığa sürüklenen ülkemizi aydınlığa götürmek yöneticiler ve bizlerin görevidir.  Adalet hepimiz için önemlidir.  Cumhuriyeti kuran bir partiyi ötekileştiremezsiniz. Yaşam hakkını elinden alamazsınız. İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’na MİT’e ait TIR’ların durdurulmasıyla alakalı görüntülere ilişki görülen davada tutuklama kararı çıktı. Mahkeme, Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verdi. Bunun üzerine Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’dan başlatılmış olan Adalet Yürüyüşüne Konya’dan il ve ilçe başkanlıklarımızla partililerimizle destek veriyoruz. Milletvekilimizin suçlu olduğuna inansak tamam diyeceğiz. Ama suçlu değildir. Suçlu olduğuna da inanmıyoruz.Haklı olduğumuz bu süreçte hiçbir tahrike kapılmadan yasal ve demokrasi çerçevesinde mücadelemizi sürdüreceğiz.  Biz haklıyız. Genel Başkanımız ve partililerimiz adalet için yürüyor, yürümeye de devam edecektir” dedi.

Mücadeleye Destek Olmaya Devam Edeceğiz

CHP Konya olarak mücadeleye destek olmaya devam edeceklerini belirten Mehmet Ali Ünal, “CHP Konya olarak bizlerde bu mücadeleye destek olmaya devam edeceğiz. Gün gelecek bugün adaletsizliği yaratanlar için de adalet geçerli bir kavram olacak. Onlara da adalet lazım olacak. Biz onlar adaletsiz yargılandıkları zaman yine yollarda olacağız. Adalet bu ülkede yaşayan 80 milyon vatandaşın hak ettiği bir olgudur. Dolayısıyla kararlılıkla, azimle yolumuza devam edeceğiz.Adalet bizim için geçerli, sizin için de geçerlidir. Tutuklanan milletvekilimiz ve diğer tutuklular için adalet arıyoruz, endişeli de değiliz. Çünkü halkımıza güveniyoruz. Her zaman olduğu gibi adalete güveniyoruz. Ama adil, tarafsız ve herkese eşit uygulanan adalet istiyoruz. Sorarım sizlere ne kadar adaletimiz güvenli ve her yurttaşımıza da eşit uygulanıyor.Genel Başkanımız tarafından başlatılan bu yürüyüşün siyasal bir ilgisi yoktur. Adalet için kutlu olan bu yürüyüş, adalet gibi soylu olan bu kavramın anlamını vermek, bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız, herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Herkes ama herkes yargıyı, yargının bağımsızlığını ve adaleti savunmak zorundadır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz adaleti savunuyoruz. Savunmaya da yılmadan devam edeceğiz.”

Adalet ve Özgürlük İstiyoruz

Mehmet Ali Ünal son olarak ta adalet ve özgürlük istediklerini dile getirerek, “ “Biz çok şey istemiyoruz. Sadece adalet ve özgürlük istiyoruz. Adaleti isteyen herkesin bu kutlu yürüyüşe destek vermesini bekliyoruz. Adaletin olmadığı bir ülkede devlet olmaz, barış olmaz, huzur olmaz. Biz Türkiye’de kendi topraklarımızda bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Dikta istemiyoruz. 15 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi, özgürlük, barış, huzur ve kardeşlik istiyoruz. Birlik ve beraberliğimizi koruyup, güçlenmesini istiyoruz. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Eğer bir bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli de öderiz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için, her kesimden ve her meslekten insanlarımız için adalet istiyoruz. En önemlisi de insanca yaşamak için adalet istiyoruz. Umarım en kısa sürede bu yanlışlardan dönülür. Gerçek anlamda ülkemizde adalet yerini bulur” şeklinde konuştu. 

Anahtar Kelimeler: AdaletCHPKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa