Yunak’ta öğrenciler karne sevinci yaşadı

Yunak İlçesi Fatih Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Yunak İlçe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu,

11.06.2017 12:16, 4 yıl önce eklendi.
Yunak’ta öğrenciler karne sevinci yaşadı

İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, okul Müdürü Abdülkadir Ünlü, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Karnelerini alan öğrencilerin sevinci yüzlerinden okunuyordu.

Karne dağıtım töreninde konuşan Yunak İlçe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu karne sevinci yaşayan öğrencilerin yanında olmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrencilerimizin bu özel gününde yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimizin düşük notları karşısında velilerimiz sert bir davranış sergilememeleri gerekir. Onlara sevecen ve hoşgörüyle yaklaşsınlar. Karnenin durumuna göre yargılamak, suçlamak, sorgulamak, cezalandırmak gibi yöntemler yanlış olduğu kadar, çocukların benliğinde olumsuz izler bırakacağı bilinmelidir. Anne ve babalar çocuğunu iyi tanımalı, onların eksikliklerini tamamlamalıdır. Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her birey farklı öğrenir. Anne babaların çocuğunu iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması önemlidir. Bundan dolayı her zaman çocuklarının mutlu ve sevinçli günleri beraber yaşayarak, sorunlarını birlikte çözmelidir. Bugün karne alan bütün öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Yunak Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu öğrencilere hitap ederek, “ Sevgili öğrenciler, Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okul folklor ekibi tarafından yöresel halk oyunları gösterisinden sonra öğrencilerin karnelerini Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu tarafından dağıtıldı. Karnelerini alan öğrencilerin karne sevinci yüzlerinden okunuyordu.

Anahtar Kelimeler: YunakÖğrenciKaymakam

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat