Şehit Kaymakam Adı Safitürk’ün İsmi Okula Verildi

Akşehir İlçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün ismi verildi.

02.06.2017 03:39, 5 yıl önce eklendi.
Şehit Kaymakam Adı Safitürk’ün İsmi Okula Verildi

İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan ve 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi statüsü kazanan okulun ismi “Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi” olarak değiştirildi.

Okula Şehit Kaymakamın isminin verilmesi törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Şehit Kaymakamın Babası Asım Safitürk, Şehit Kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk, okul ve kurum idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy; şehitliğin öneminden bahsederek, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayatından kısa alıntılarla vatan, millet ve devlet için yaptığı üstün hizmetlerin önemini vurguladı.

Gürsoy, Şehit Kaymakamın yaptığı hizmetlerle vatandaşın gönlüne girdiğini ve bu sebeple halkın huzurunu istemeyen terör örgütlerinin hedefi haline geldiğini dile getirdi.

Daha sonra yapılan protokol konuşmalarının ardından okul isminin açılış kurdelesi kesildi. 

Anahtar Kelimeler: KaymakamkonyaAkşehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat