Fransız Siyasetçiden, Arap Gazeteciye Irkçı Tweet

Cumhuriyetçiler (LR) Partisinin Milletvekili Jean-François Mancel, partisinin adayı

25.03.2017 09:10, 4 yıl önce eklendi.
Fransız Siyasetçiden, Arap Gazeteciye Irkçı Tweet

François Fillon ile röportaj yapan Faslı Karim Rissouli hakkındaki ırkçı tweeti ile tepki çekti.

Devlet kanalı France 2’de “Politik program” sırasında Cumhurbaşkanı adayı François Fillon’a sorular soran gazeteci Karim Rissouli hakkında “Kim bu sakallı bilmiyorum ama Fillon’a karşı! Şaşırdınız mı?” tweeti atan Milletvekili Mancel’e tepki yağdı. Gazeteci Rissouli tepkisini Twitter hesabından “ O sakallı benim. Umarım François Fillon da bu söyleme tepki gösterir” ifadeleriyle paylaşırken “olağan ırkçılık” hashtag’ini açtı.

France Info yayınına katılan gazeteci “Genelde kökenim ile ilgili imalara alışkınım ama bunun Cumhuriyetin seçilmiş bir Vekilinden gelmesine müsaade verilmemeli, ırkçı söylemlere alışmış olsak da her zaman acı verici oluyor” açıklaması yaptı.

Eski Konut Bakanı Cecile Duflot da olay hakkında “çıldırtan ırkçılık” notunu düştü.

Eleştirilere cevap veren Vekil Mancel “Sakaldan bahsederken hiçbir imada bulunmadım, burası çılgınlar ülkesi, tweetimin yanlış yorumlanmasından dolayı şaşkınım, sakallı derken sadece sakallı bir adam demek istemiştim” diyerek sözlerinin çarpıtıldığını savundu.

Öte yandan, Vekil Mancel 1998 yılında aşırı sağ “Milli Cephe” (FN) yanlısı duruşu sebebiyle partisinden ihraç edilmişti.

Anahtar Kelimeler: FransaTweet

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat