Baykal, Almanya'daki programını neden iptal etti?

Chp antalya milletvekili deniz baykal, “anayasa dediğin 80 milyonu kucaklayacak. yüzde 50 artı 1 ile kabul edilirse bu üvey anayasa olur anayasa olmaktan çıkar.

04.03.2017 18:45, 3 yıl önce eklendi.
Baykal, Almanya'daki programını neden iptal etti?
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ulusal Dayanışma Platformu tarafından Türkiye Barolar Birliğinde düzenlenen “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” Paneline katıldı.

Baykal Almanya’daki programını iptal kararına ilişkin, “Umarım bu düşünce özgürlüğünün, ifade özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu, Türkiye’de acımasızca bunları kısıtlamaya çalışan iktidarın da anlamasına bir vesile olur. Ben bu tablo karşısındaki tutumumu net bir şekilde ifade etmeyi görev bildim. Bu benim düşünerek tartarak aldığım bir karardır, bunun Türkiye’de de dışarıda da çok iyi anlaşılması gerektiğine inanıyorum. Türkiye’de biz yapılan yanlışlıkların karşısında mücadeleye artan bir kararlılıkla devam edeceğiz. Bu mücadelede bel bağladığımız tek dayanak vardır, Türk milletinin kararı, değerlendirmesi. Türkiye’deki sorunları biz kendimiz çözeceğiz, daima doğru bildiğimiz yoldan şaşmayacağız. Ulusal kimliğimizin savunulması, sahiplenmesi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sonuç şudur, yarın Stuttgart’ta oradaki vatandaşlarımın tümünden özür diliyorum. Bu toplantıya ilgi gösteren bu organizasyonu yapan arkadaşlarıma beni bağışlamalarını diliyorum. Ama yurtdışındaki bu ayrım gözeten tavır karşısında biz işimize geliyor diye yararlanmayı kendimize kabul ettiremeyiz. Eşit şartlarda dışarıda da içeride de koşacağız. İçeride eşit şartlar yok. O zaman dışarıdan eşit şart talep etmeyeceğiz. İçerideki mücadelenin ne kadar ağır olduğunu idrak edeceğiz. İçeride sıkıştık diye dışarıdan medet ummayacağız. Dışarıda verilen mücadeleyle dışarıya medet uman bir anlayışla içerideki mücadeleyi başarıya ulaştırmak mümkün değildir. Yalnızsak yalnızız, sayalım kaç kişiysek o kadarız. Varsak birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat