Konya Yeni Stadyumuna Kavuşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi 42.000 kişilik Yeni Stadyumun temelini törenle atıyor.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Konya Yeni Stadyumuna Kavuşuyor
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu İlçesi Real bölgesinde yapımına başlanan Yeni Stadyum ’un yaklaşık 400.000 metrekarelik bir alanda 90.000 metrekare kapalı alan olarak inşa edileceğini ifade etti.

UEFA standartlarında Avrupa Kupaları final karşılaşmalarının da yapılabileceği stadyumun futbol toplu şeklinde olacağını ve tamamının kapalı tribünlerden oluşacağını kaydeden Başkan Akyürek, 42.000 kapasiteli olacak stadyumun Türkiye'nin en güzel stadyumu olacağını söyledi. Başkan Akyürek, “Locaları, alışveriş merkezleri, amatör spor kulüplerine tahsis edilecek antrenman alanları ve ofisleriyle çok güzel ve modern bir stadyumu Konya'ya kazandırıyoruz” dedi.

BAKANLARIN KATILIMIYLA TEMEL ATILACAK

Temeli 17 Ekim Çarşamba günü saat 10.30 ’da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ’ın katılımıyla atılacak Yeni Stadyumun olduğu bölgede kapalı spor salonları, olimpik yüzme havuzları ve diğer alanlarla ilgili spor kompleksleri de yapılacağını vurgulayan Başkan Akyürek, temel atma törenine tüm Konyalıları davet etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat