Konya`da eğitime destek sürüyor

Konya`da, Eğitime Yüzde Yüz Destek kampanyası kapsamında, Konya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, işadamı Mehmet Ali Atiker ile yaptıracağı okul için protokol imzaladı.

07.05.2014 16:35, 4 yıl önce eklendi.
Konya`da eğitime destek sürüyor
Konya`nın merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesinde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait bin 291 metrekare alandaki İhsaniye İlköğretim Okulu yıkılarak yerine Mehmet Ali Atiker tarafından 16 derslikli ilköğretim okul binası yapımı için Valilik toplantı salonunda protokol imzalandı.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, eğitime destek için bu tür girişimlerin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Vali Doğan, "Okulumuz İl Özel İdaresi`nin kararıyla yıkılacak ve Temmuz ayında inşaata başlanacak. İnşaatı 1 yıl sürecek olan okulumuzun Konyamız için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da, yeni eğitim sistemine geçiş öncesi kamu kurum ve kuruluşlar ile hayırseverlerin derslik açığının kapatılması için yardımını beklediklerini belirtti.
İşadamı Mehmet Ali Atiker de, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna değinerek, "Yeni hayır işleri için çok çalışıp Türkiye`nin kalkınmasında elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından okul protokolü imzalandı.
Anahtar Kelimeler: Öğrenci Veli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. valide sultan külliyesi