Şahin`den yeni bir proje daha

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Şahin, en önemli hedeflerinden birisinin Selçuk`u bir dünya üniversitesi hâline getirmek olduğunu belirtti. Bu hedefe ulaşılabilmesi için titizlikle çalışılarak hazırlanan projelerinin bulunduğunu belirten Şahin, Türkiye`de büyük eksikliği hissedilen ‘Aşı Ar-Ge ve Üretim Merkezi`ni göreve gelmeleri hâlinde Selçuk Üniversitesi bünyesinde kuracaklarını açıkladı.

07.05.2014 16:35, 4 yıl önce eklendi.
Şahin`den yeni bir proje daha
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Şahin, ‘Aşı Ar-Ge ve Üretim Merkezi ’ projesi hakkında bilgi verdi. Göreve gelmeleri hâlinde Selçuk Üniversitesini daha aksiyoner ve üretken seviyeye getirmek için çalışacaklarını belirten Şahin, ‘Bir Dünya Üniversitesi ’ olma yolunda uygulanacak çok önemli projeler hazırladıklarını, titizlikle çalışılarak ortaya konan bu projelerin bilimi ve bilimselliği üniversite kimliğinin temel unsuru olarak benimseyen akademisyenlerle birlikte hayata geçireceklerini ifade etti. Dünya çapındaki projelerinden birinin de ‘Aşı Ar-Ge ve Üretim Merkezi ’ olduğunu dile getiren Şahin, “Son yıllarda tüm dünyada yaşanan kitlesel virüs salgınlarının neden olduğu tedirginlik ve korkunun izleri oldukça tazedir. Bu nedenle ülkemizde yaşanan salgınların tedavisi için üretilen aşılara yüklü miktarlarda ödemeler yapılmaktadır.” dedi. Bu önemli eksikliği Selçuk Üniversitesinin giderebileceğini vurgulayan Şahin, Veteriner Fakültesindeki bazı öğretim üyelerinin aşı üretimi ile ilgili çok büyük bilgi ve deneyime sahibi olduklarını ifade etti.

Veteriner Fakültesindeki öğretim üyelerinin öncülüğünde bir aşı merkezi kurulmasının öncelikli projeleri arasında yer aldığını belirten Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“YÖK Başkanımız, Kampüste yapılan bir toplantıda aşı üretiminin önemini vurgulamış ve bu konuda yapılacak çalışmaların finansmanının tamamının karşılanması hususunda gerekli girişimlerde bulunacağını bildirmiştir. Bizim de bu konudaki çalışmalarımız sürmektedir. Hazırladığımız proje, Selçuk Üniversitesini ‘Bir Dünya Üniversitesi ’ yapma yolundaki önemli aşamalardan biri olacaktır.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. valide sultan külliyesi