ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR

20.04.2021 23:15, 2 ay önce eklendi.
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR

Evvele Selam/Âhire Selam
Bâtıne Selam/Zahire Selam

 

Binlerce yıllık geçmişimizde ilim ve irfanla sanat, estetik, spor, savunma, astronomi, tıp, matematik, müzik, biyoloji, kimya, fizik, coğrafya, tarih ve diğer tüm bilim alanlarında var olmamızın yegane sebebi diri ve hareket halinde çalışma esasi ile sürekli ileriyi düşünmektir. Son yüzyıla gelinceye kadar küresel ilişkiler içerisinde kendimizi tüm cihana kabul ettirmişken; son asırda tüm kabiliyetini yitirmiş, esaslarını kaybetmiş, ağırlığı hiçbir dış çevre ile itibara alınmayan bir eğitim öğretim politikaları sergiler hale geldik. Önümüzdeki yüzyılların mayasını ne zaman oluşturacağız kivarlığımızı ve ağırlığımızı tüm cihana perçinleyelim?Birilerinin bizleri kırmızı halılarla karşılayıp her türlü gelişmeyi, inovatif çalışmayı, yenilikleri önümüze sermesi gibi bir beklentimiz mi var? Peki ne yapalım, nereden başlayalım ki gelecek nesillerin en iyi ve doğru şekilde yetişmesini sağlayalım?

Her şeyden önce kendimizi tanımamız, kendimize güvenmemiz ve öğrenmeyi öğrenmemizden başka bir çıkar yolumuz olmadığını net bir şekilde bilmemiz gerekmektedir. Bu olmazsa olmaz kuraldır. Toplumun kendini tanıması, köklerindeki gücü tüm hücrelerinde hissetmesi, bu duygu ve inançla kendine güven duyması ve sürekli olarak öğrenmeyi öğrenmesi kendini sürekli yenilemesi gerekmektedir.

Neler yapalım ki bizden sonrakilerin yetişmesini en iyi şekilde sağlayalım?

Çok acil bir Rönesans’a ihtiyacımız vardır. Her nasıl ki 1585’lerde Avrupa’nın sanayi devrimi ile teknolojide ve endüstride sıçrama sağlaması sonucunu halen nüfuz etkisini sürdürmekte, bizlerin de yeni bir sıçramaya hazırlık yapması gerekir.

Çareler çaresizliklerden doğar…

Beytülhikme’yi tekrar yaşamaya; bir meşaleye veyeni yol göstericilere ihtiyacımız vardır. Aydınlarımız, akademi çevremiz, ilim insanlarımız neyi çözmenin derdindeler?

Henüz kitabımızın sırlarını çözememiş durumdayız. ‘’Sizi bir dişi hücreden yarattım’’ ayetini anlamanın yolu derin ilimdir. Kitabımızı okumak değil sadece. Anlamak, ruhuna inmek, bedenini harekete geçirmek, beynin ötesinde frekansları oluşturabilmek, tekrar kendini resetlemek gerekmektedir.Dijital faşizmi ve dijital uyuşturuculardan kurtulma zamanımız çoktan gelmiş ve geçmektedir.

Yaratılmışların algoritmasını çözme, simyacılığın mümkün olabileceği, holistik gelecek ve insan sonrası, gen teknolojisi ve geleceğin belirleyicileri, uzay ve zamanı değiştirme, nano teknoloji, kuantum çağı nano,nöro,kuanto mühendisliği, DNA bankalarının kurulması, insanın evrilmesi, embriyodan yedeklerin oluşturulması, konnektonların çalıştırılması, beyin mühendisliği,frekans dalga boyu yazılımı, kuantum fiziği, kuantik çağ, epigenetik gibi yüksek akademi çalışmalarımızı derhal gündeme alarak adalet, emanet, ehliyet, maslahat, meşveret ilkelerimiz üzerine kurulan inanç tacımızı tekrar giymemiz ile çaresizlikler yeni umutlara gark olacaktır.Vesselam…

Dr.Mehmet BİREKUL

Hüma Okulları Kurucu | Yönetim Kurulu Başkanı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede

Okunma

Tarih

NASIL BİR ÖĞRETMEN? 11 20.06.2021 10:15:08
EĞİTİMİN TEMELİ AİLE 65 20.05.2021 17:19:36
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR 83 20.04.2021 23:15:41
TÜRKİYE’DE ARZU EDİLEN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM STRATEJİLERİ 2155 21.03.2021 12:20:16
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ? 2109 23.02.2021 10:20:44
Literatüre Yeni Bir Kavram ‘’Eğitim Mühendisliği’’ 2649 20.01.2021 10:07:47
SORUN BİZDE Mİ YOKSA BİZDEN DOĞANLARDA MI? 2226 21.12.2020 20:03:40


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat